23 czerwca 2019r. w parafii pw. św. Franciszka  po raz kolejny   przeżywaliśmy Niedzielę Misyjną.

Przyjechał do nas z Sekretariatu ds. Misji w Krakowie, asystent prowincjalny o. Dariusz Gaczyński, który na wszystkich Mszach św. głosił Słowo Boże i opowiadał o życiu misjonarzy.

O. Darek , który wiele lat pracował na misji w Paragwaju  zna  potrzeby misjonarzy pracujących w odległych krajach.

Jeżdżąc po parafiach franciszkańskich prosi parafian przede wszystkim o stałą pamięć modlitewną za nich, ale także o pomoc materialną i przybliżył parafianom na co przeznaczone są pieniądze ze zbiórek misyjnych.

A są to zupełnie przyziemne potrzeby, m.in. zakup paliwa do pojazdów, którymi poruszają się misjonarze po rozrzuconych w dużych odległościach  placówkach misyjnych, na zakup najpotrzebniejszego sprzętu, ale również na leczenie misjonarzy.

 Przebywając  latami w trudnych  dla Europejczyka  warunkach klimatycznych,  misjonarze często potrzebują pomocy medycznej. Pomimo, że misjonarze służą pomocą mieszkańcom w odległych krajach, to pomoc materialna dla nich płynie od nas.

W czasie  Mszy św., modliliśmy się więc zarówno za misjonarzy jak i tych, którzy duchowo i materialnie wspierają misyjne dzieła Kościoła. Na zakończenie o. Darek podzielił się z parafianami chlebem na znak naszej solidarności z misjonarzami.

W czasie Niedzieli Misyjnej tradycyjnie można było nabyć na stoisku gadżety misyjne i nasze  pierniki pieczone przez małżeństwo z grupy misyjnej. Dochód z ich sprzedaży trafi do naszej patronackiej misji w Kakooge.